+90 532 787 65 85
+90 216 256 52 88
hello@tingyapi.com
Yapı ve Tavan Sistemleri
logo

ALÇI LEVHA

Dekorasyon yapılırken alçı levha oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Alçı levhalar, duvarlardaki dış köşeleri oluşabilecek darbelere karşı korumak için gerekli olan yapılardır. Özellikle alüminyum ve çelik profillerden oluşan alçı levhalar düzgün kenarlar elde etmek için kullanılmaktadır. Alçı levhanın duvarların dış bükey kısımlarında kullanılması gerektiğini söylemek de mümkündür.

Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text

Teknik Özellikler

Alçı levha sistemleri dekorasyon yapılırken oldukça önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Ses yankılanması azaltılmak istendiği zaman asma tavan ve giydirme duvar yapımında alçı levha sistemlerinden faydalanılmaktadır. Klasik alçıpan uygulamaları özellikle salonlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Klasik olarak uygulanan alçıpan uygulamaları, hem yüzeyi daha düzgün ve pürüzsüz bir hale getirir. Hem de yangınlara karşı ve sese karşı bir koruyucu niteliktedir. Alçı levha sistemleri hem kullanışlı olmalarıyla hem de güzel bir dekor malzemesi olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Günümüzde klasik uygulamalar kadar modern alçıpan uygulamaları da oldukça ilgi görmektedir. Evi için daha gösterişli tasarımlar kullanmayı düşünen kişiler ışık bantları ve alçıpan özel tasarımları tercih etmektedir. Akustik asma tavanlar ise genel olarak banyolarda kullanılmakta olan asma tavanlar olarak bilinmektedir. Hem güzel bir dekorasyon oluştururken hem de oldukça büyük bir kullanım kolaylığı sağladığı için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Akustik tavan panelleri kullanıldığında mekanlarda oluşan yankılanma ve ses problemleri de son bulmaktadır.

Uygulama Alanları

Alternate Text

01

Restaurant

Alternate Text

02

Ofis

Alternate Text

03

Banka

Alternate Text

04

Hastane

Alternate Text

05

Metro İstasyonu

Alternate Text

06

Otel

Referanslar

Sizi arayalım

Sertifikalarımız

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı
Marka tescil belgesi
ISO 14001 Çevre Sertifikası