+90 532 787 65 85
+90 216 256 52 88
hello@tingyapi.com
Yapı ve Tavan Sistemleri
logo

PETEK TAVAN

Petek tavanlar (open cell) kendinden taşıyıcılı, hücre boşluklu asma tavan sistemlerindendir. Sistem, tavandan sarkan tellere petek panellerin monte edilmesiyle oluşturulmaktadır. Çıplak veya çirkin görünümü kapanması istenen tavana, ekstra yeni bir asma tavan ekleme işlemidir. Kare ve dikdörtgen formda farklı ebatlardaki hücre boyutlarıyla özel tasarımlara izin vermektedir. 3 boyutlu olmalarından dolayı uygulandıkları ortama derinlik, estetik bir hava katmaktadır. Tavanda kesintisiz petek görüntüsü sağlamaktadır.

Petek tavanlar alüminyumdan özel büküm ve T-15 taşıyıcı sistem içine oturmalı olarak yerleştirilmesiyle üretilmektedir Modüler yapısı sayesinde AVM, plaza, ofis, hastane, havalimanı, gar, otogar, restaurant gibi mekanlarda kullanılmaktadır. Uygulandıkları alanlarda modern bir alternatif sunmaktadır. Konsept mimari projelerde füturistik bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text

Teknik Özellikler

Petek tavan panelleri alüminyum malzemeden üretilmektedir. Alt tabanı 15, yüksekliği 40 milimetredir. 5x5, 7,5x7,5, 10x10, 15x15, 20x20 cm gibi istenilen ölçülerde aks mesafesi ayarlanarak üretimleri yapılmaktadır. Modüler oldukları için her türlü tasarıma olanak sağlamaktadır.

Sistemde taşıyıcı profiller de aynı renk alüminyum profillerden oluşmaktadır. Bu nedenle ek yerleri belli olmaz. Montaj sonrasında alanda bir derinlik ve petek görünümü oluşmaktadır. Petekler arası boş olduğundan aydınlatma, ses, yangın, klima sistemlerinin montajı ve müdahalesi kolayca yapılmaktadır. Tavan ile tesisat arasını bir maske gibi kapatmaktadır. Sistemde kullanılan alüminyum malzeme paslanmayan, yanmayan, hava direncine sahiptir. Geri dönüşümlü olup, silme yöntemiyle temizlenmektedir. Sökülmesi takması kolaydır. Modüler sistem olduğundan depolanması fazla yer kaplamamaktadır.

Malzeme Alüminyum
Renk Secenekleri Tüm Renklere Boyanabilir
Boyutlar Esnek Boyut Seçenekleri
Uygulama İç ve Dış Mekan
Işık Gecirgenligi Yüksek

Uygulama Alanları

Alternate Text

01

Restaurant

Alternate Text

02

Ofis

Alternate Text

03

Banka

Alternate Text

04

Hastane

Alternate Text

05

Metro İstasyonu

Alternate Text

06

Otel

Referanslar

Sizi arayalım

Sertifikalarımız

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı
Marka tescil belgesi
ISO 14001 Çevre Sertifikası