+90 532 787 65 85
+90 216 256 52 88
hello@tingyapi.com
Yapı ve Tavan Sistemleri
logo

CANOPY

Canopy tavan sistemi, bağımsız panellerden oluşan asma tavan sistemlerindendir. Farklı ebatlarda ve geometrik şekillerde üretilen panellerin özel askılarla tavana asılmasıyla oluşturulmaktadır. Parazit sesleri düzenlemek, gürültüyü kontrol altına almak istenen ortamlarda tercih edilmektedir. AVM, spor salonları, kütüphaneler, fabrikalar gibi ses karmaşasının yoğun olduğu mekanlarda kullanılmaktadır. Ses yutucu özelliğiyle müzelerde özellikle tercih edilmektedir.

Canopy tavan sistemleri iç mekan akustiğinin iyileştirilmesinde de kullanılmaktadır. Cam yünü veya mdf kaplı paneller kumaşla kaplanmaktadır. Her bir panel birbirinden bağımsız şekilde askı setleriyle tavana serbestçe, yatay konumda asılmaktadır. Bu nedenle Canopy tavan sistemleri "Yüzen Tavan Sistemleri" olarak bilinirler. Ortamın fiziki yapısı, dekorasyon tarzına göre farklı şekillerde monte edilmektedirler.

Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text

Teknik Özellikler

Canopy asma tavan sistemlerinde kullanılan panellerin ana malzemesi 95 kg/m3 yoğunlukta akustik camyünü levhadır. Her bir levha yangın standardına uygun kumaşla kaplanmaktadır. Kumaşlar, dökülmeyen ve tüylenme yapmayan özelliğe sahiptirler. Panellerin kalınlığı 20 ile 50 mm arasında olmaktadır. İstenen geometrik şekillerde, ebatlarda ve renkte üretilebilmektedir.

Canopy tavan sistemleri uygulandıkları alanlarda yüksek performansta ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlarlar. Şık ve zarif görsellikleriyle mekanlara modern görünüm kazandırırlar. Uğultuyu önleme, ses karmaşasını ortadan kaldırmada ideal çözüm sunmaktadır. Ses yalıtımı talep edildiğinde perforasyonlu ve derzli seçimler sunulmaktadır. Böylelikle mekanların akustik ihtiyaçları karşılanmaktadır. Canopy tavan sistemlerinin kurulumu, sökümü, temizlenmesi çok kolaydır. Malzemeler hafif olduğundan rahatlıkla taşınabilir, stok yapılabilir.

Malzeme Yüksek Akustik Performans
Renk Secenekleri Yangın Dayanımı
Boyutlar Temizlenebilir Yüzey
Uygulama Nem Dayanımı
Işık Gecirgenligi Kolay Uygulanabilirlik

Uygulama Alanları

Alternate Text

01

Restaurant

Alternate Text

02

Ofis

Alternate Text

03

Banka

Alternate Text

04

Hastane

Alternate Text

05

Metro İstasyonu

Alternate Text

06

Otel

Referanslar

Sizi arayalım

Sertifikalarımız

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı
Marka tescil belgesi
ISO 14001 Çevre Sertifikası