+90 532 787 65 85
+90 216 256 52 88
hello@tingyapi.com
Yapı ve Tavan Sistemleri
logo

TAŞ YÜNÜ

Taş yünü tavan sistemleri, yeni nesil asma tavan sistemlerindendir. İç mimari tasarımlarda ses ve ısı yalıtımı sağlamak isteyenler için ideal bir seçenektir. Taş yünü olarak adlandırılan her bir panel; bazalt taşının ezilerek toz haline getirilip, farklı kimyasal materyaller ve geri dönüşüme sahip atık materyallerle birleştirilmesiyle elde edilmektedir.

Karo veya istenilen geometrik şekilde üretilen taş yünü plakalar T24 taşıyıcı profil üzerine monte edilmektedir. Bütçe dostu, en ekonomik asma tavan sistemlerindendir. Daha ferah, aydınlık, estetik iç mekanlar oluşturmak için ideal ve ekonomik bir çözümdür. Otel, eğitim kurumları, ofis, AVM, sağlık kurumları, spor merkezleri, banka, havaalanı gibi mekanlarda tercih edilmektedir. Kullanıldıkları alanlarda hem ısı yalıtımı hem de estetik görünüm sağlamaktadır.

Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text

Teknik Özellikler

Taş yünü panelleri; kalker, bazalt, diyabaz, dolomit gibi madenlerden üretilmektedir. Üretimde kullanılan her bir bileşen geriş dönüştürülebilir ve doğaldır. Ürünler asbest ve sağlığa zararlı hiçbir madde içermemektedir. Kullanıldıkları alana dekoratif görünüm kazandırmanın yanı sıra ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır. Işık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatmada enerji verimliliği sağlamaktadır.

Taş yünü tavan sistemleri akustik ortam oluştururlar. Suya dayanıklı olup, neme karşı yüksek direnç gösterirler. Yüksek sıcaklığa karşı mukavemetlidirler. Yangın güvenliği konusunda Türk Standartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Sistemin kurulumu hızlı ve kolaydır. Paneller birbirinden bağımsız olduklarından istenilen panele rahatlıkla müdahale edilebilmektedir. Görünmesi istenmeyen tesisat sistemlerini gizlemektedir. Hafif olduklarından tavana yük bindirmezler. Binanın hareketine uyumludurlar. Deprem gibi felaketlerde tehlike oluşturmazlar.

Uygulama Alanları

Alternate Text

01

Restaurant

Alternate Text

02

Ofis

Alternate Text

03

Banka

Alternate Text

04

Hastane

Alternate Text

05

Metro İstasyonu

Alternate Text

06

Otel

Referanslar

Sizi arayalım

Sertifikalarımız

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı
Marka tescil belgesi
ISO 14001 Çevre Sertifikası