+90 532 787 65 85
+90 216 256 52 88
hello@tingyapi.com
Yapı ve Tavan Sistemleri
logo

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME

Yükseltilmiş döşeme, mevcut döşeme veya zemin üzerine yerleştirilen ikinci bir döşeme katmanıdır. İki döşeme arasında oluşan boşluğa tesisat, kanal, kablo gibi bileşenlerin yerleştirilmesini sağlayan kullanışlı bir yapı malzemesidir. İnşaat maliyetlerini düşürdüğü, sonradan kırma işlemini ortadan kaldırdığı için kullanım alanı çok geniştir.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri sürekli değişiklik yapılması gereken, kabloların yoğun olarak kullanıldığı alanlarda öncelikli olarak tercih edilmektedir. Kablolama ve zemin altı tesisat döşenmesi gereken yapılarda fonksiyonel, estetik ve modern bir görünüm kazandırmaktadır.

Yükseltilmiş döşeme modüler yapıdadır. Modüler yapısı sayesinde istenilen bölüme/bölümlere defalarca müdahale imkanı tanımaktadır. Zengin renk, desen, tasarım avantajı sunmaktadır. Mimarlara ve tasarımcılara özel tasarım ve düzenleme özgürlüğü vermektedir.

Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text

Teknik Özellikler

Yükseltilmiş döşeme sistemi taşıyıcı ve döşeme panellerinden oluşmaktadır. Taşıyıcı ayaklar ayarlanabilir özelliktedir. Döşeme panelleri 60x60x3 cm ebadında modüler yapıdadır. Sıkıştırılmış yonga levha veya kalsiyum sülfattan üretilmektedir. Çalışma yükleri 2,81 kN, maksimum yükleri 8,45 kN olmaktadır.

Sistemde kullanılan malzemeler tamamen paslanmaya, yangına, nem ve rutubete karşı dayanıklıdır. İnsan sağlığına zararlı maddeler içermez. Toz tutmayan özelliktedirler. İstenildiği takdirde defalarca sökülerek farklı alanda/alanlarda kullanılma özelliğine sahiptirler. Yükseltilmiş döşeme sistemi yangına karşı mukavemetlidir. Zor tutuşan ve yangını yavaşlatan özelliğiyle döşeme altındaki sistem donanımlarını yüksek oranda koruma altına almaktadır. İklimlendirme sistemlerinin kurulmasıyla ortamda ısı dengesi ve verimliliği sağlamaktadır. Sistem, anti-statik özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde statik elektriği deşarj etmektedir.

Malzeme Alüminyum
Renk Secenekleri Tüm Renklere Boyanabilir
Boyutlar Esnek Boyut Seçenekleri
Uygulama İç ve Dış Mekan
Işık Gecirgenligi Yüksek

Uygulama Alanları

Alternate Text

01

Restaurant

Alternate Text

02

Ofis

Alternate Text

03

Banka

Alternate Text

04

Hastane

Alternate Text

05

Metro İstasyonu

Alternate Text

06

Otel

Referanslar

Sizi arayalım

Sertifikalarımız

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı
Marka tescil belgesi
ISO 14001 Çevre Sertifikası