+90 532 787 65 85
+90 216 256 52 88
hello@tingyapi.com
Yapı ve Tavan Sistemleri
logo

CNC

CNC asma tavan uygulamaları, yeni nesil asma tavan sistemlerindendir. Geniş ürün yelpazesi, her türlü çizim ve tasarıma izin vermesi nedeniyle diğer asma tavan sistemlerinden ayrılmaktadır. Diğer sistemler genellikle iş yoğunluğunun yüksek olduğu mekanlarda kullanılırken, CNC asma tavan sistemi konutlarda da kullanılmaktadır.

Bu sistem, Osmanlı motifi başta olmak üzere her türlü motif ve desenin cnc makinelerinde lazerle kesilmesiyle oluşturulmaktadır. Lazer kesim yapan modern cnc makinelerinde ahşap, alüminyum, galvaniz saca istenilen şekil verilmektedir. CNC asma tavan sistemleri halk arasında "siensi asma tavan" olarak bilinmektedir. Bu sistemin en büyük avantajı tavanla birlikte duvar ve cephelerde de kullanılabilmesidir. Bilgisayar destekli, minimum insan gücü kullanılarak her türlü tasarım seri şekilde çıkarılmaktadır.

Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text

Teknik Özellikler

CNC asma tavan sisteminde alüminyum, galvaniz sac, paslanmaz çelik, ahşap gibi malzemeler bilgisayar destekli cnc makinelerinde lazerle kesilmektedir. Bilgisayar destekli olduğundan istenilen motif, desen, amblem, logo, tasarım üretilmektedir.

Sistemde kullanılan paneller 0.5 ile 2 mm kalınlığındadır. Farklı ebatlarda, istenilen renklerde üretim yapılmaktadır. Panellerin uygulanmasında clip-in, T sistemliler (T15-T24), hook-on sistemler kullanılmaktadır. Sistemde kullanılan panellerde zamanla renk atma, renk değiştirme, deformasyon, korozyon olmamaktadır. Neme karşı dayanıklı, anti-statik özelliktedir. Uzun ömürlü ve dayanıklıdırlar. Aydınlatma ürünleriyle birlikte mükemmel bir kombinasyon sağlarlar. Aydınlatmada led teknolojisiyle birlikte kullanıldığında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Işığı yansıtma özelliğine sahip olduklarından mekanlara ferah bir hava katarlar. Uygulandıkları ortamlarda ses açısından akustik performans sunmaktadır.

Panel Tipi MasifDoğal Ahşap Kaplamalı MDF Laminat Kaplamalı MDF
Ebat Standart Levha (Lata) Ebatları Kalınlık : 18 - 40 mm En : 80 - 150 mm Boy : 1200 mm Standart Modül (Plaka) Ebatları En : 600 mm Boy : 1200 mm

Uygulama Alanları

Alternate Text

01

Restaurant

Alternate Text

02

Ofis

Alternate Text

03

Banka

Alternate Text

04

Hastane

Alternate Text

05

Metro İstasyonu

Alternate Text

06

Otel

Referanslar

Sizi arayalım

Sertifikalarımız

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı
Marka tescil belgesi
ISO 14001 Çevre Sertifikası