+90 532 787 65 85
+90 216 256 52 88
hello@tingyapi.com
Yapı ve Tavan Sistemleri
logo

MESH TAVAN

Mesh tavan sistemleri, asma tavan uygulamalarındandır. Paneller genişletilmiş örgü biçiminde döşendiğinden "örgü metal" olarak da ifade edilmektedir. Diğer asma tavan sistemlerine göre büyük avantajlar sunmakta, dokusuyla dikkat çekmektedir. Özel tasarımlara izin vermesi, işlevsel özellikleriyle daha ziyade havaalanları, gar, otogar, sinema, konferans, düğün salonları gibi mekanlarda tercih edilmektedir.

Mesh asma uygulamaları taşıyıcı (Hook-on) ve oturmalı (Lay-on) sistemleriyle tavanlara monte edilmektedir. Taşıyıcı sistemde, taşıyıcı görünmemektedir. Paneller taşıyıcıya kancayla tutturulmaktadır. Bu sistemde zengin panel ölçü seçenekleri bulunmaktadır.

Oturmalı sistemde T15, T24 kanallı taşıyıcılara plakalar üstten serbestçe oturtulmaktadır. Bu sistemde taşıyıcı görünmektedir. Paneller birbirinden bağımsız olduğundan istenilen panele rahatlıkla müdahale edilebilmektedir. Herhangi bir aparata gereksinim duymadan, elle sökülebilmektedir.

Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text

Teknik Özellikler

Mesh asma tavan sistemleri alüminyum, bakır, çelik, dkp sac gibi birçok farklı materyallerden üretilebilmektedir. Çok hafif olduğundan tavana yük bindirmez. Renk, ebat ve ölçü zenginliği sayesinde son dönemde sıklıkla tercih edilen sistemlerdendir.

Transparan bir görüntüye sahip olup, hava geçişini de kolaylaştırmaktadır. Sıhhi tesisat, havalandırma kanalları, aydınlatma, ses, yangın sistemlerine örtü vazifesi görmektedir. Sistemin kurulması, sökülmesi, müdahale edilmesi, temizlenmesi çok kolaydır. Yeni dönemin en çok tercih edilen sistemlerinden olan mesh asma tavanlar mükemmel hava sirkülasyonu ve ışıklandırma sağlamaktadır. Ses emici özelliği bulunmaktadır. Sistemde kullanılan paneller yanmayan, darbelere karşı dayanıklı, nem kapmayan, paslanmayan, anti manyetik, mikrop barındırmayan özelliklere sahiptir. Çevre dostu olup, geri dönüştürülebilmektedir.

Panel Tipi Alüminyum, dkp sac veya paslanmaz çelik
Ebat En max. 1500 mm.
Taşıyıcı Sistem Hook-on, gizli taşıyıcılı, lay-on oturmalı sistem
Akustik Performans Yangın Dayanımı
Yangın Dayanımı Yerli , Soundtex , Royalin , Lantor ithal yanmaz kumaş seçeneklerik

Uygulama Alanları

Alternate Text

01

Restaurant

Alternate Text

02

Ofis

Alternate Text

03

Banka

Alternate Text

04

Hastane

Alternate Text

05

Metro İstasyonu

Alternate Text

06

Otel

Referanslar

Sizi arayalım

Sertifikalarımız

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı
Marka tescil belgesi
ISO 14001 Çevre Sertifikası