+90 532 787 65 85
+90 216 256 52 88
hello@tingyapi.com
Yapı ve Tavan Sistemleri
logo

METAL ASMA TAVAN

Metal asma tavan sistemleri, yeni nesil mimarilerde ve akustik ortamlarda sıklıkla tercih edilen asma tavan uygulamalarındandır. Çıplak tavana özel taşıyıcılarla yerleştirilen, genellikle ızgara görünümünde olan tavan sistemidir. Özel tasarımlara izin vermesi, istenen ebat ölçülerinin uygunluğu, dayanıklı yapısı nedeniyle iç mimarlar ve işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Metro, havalimanı, hastane, otel, banka, yüzme havuzu, ofis, AVM gibi ortamlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Metal asma tavanlarda; gizli taşıyıcılı (clip-in), sarkmalı (lay-in), oturmalı (lay-on), kancalı (hook-on) gibi sistemler uygulanmaktadır. Bu sistemler fonksiyonellik, görünüm ve malzeme kalitesi noktalarında birbirinden ayrılmaktadır. Sarkmalı (lay-in) sistemde T24, T15, T15 kanallı, T24 kanallı taşıyıcılara, galvaniz veya alüminyum paneller üsten serbest konmaktadır. Taşıyıcılar plakaların arasında kalarak, gölgeli bir görünüm elde edilmektedir.

Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text Alternate Text

Teknik Özellikler

Metal asma tavanlar alüminyum ve galvaniz çelikten üretilmektedir. Panellere istenen renk uygulaması ve tasarım yapılabilmektedir. Panellerin üzerinde taş veya cam yünü serilerek oluşturulan delikli metal asma tavan sistemi ortamın akustik konforuna katkı sağlamaktadır.

Metal asma tavan sistemi hızlı kurulumu, tavan arasına müdahale imkanı sağlamaktadır. Görünmesi istenmeyen tesisatlar için mükemmel örtü vazifesi görmektedir. Paneller kolay silinebilir ve temizlenebilir. Uzun süreli testler sonucunda güvenilirlikleri kanıtlanmıştır. Uzun ömürlü, yangına, korozyona, darbelere karşı dayanıklıdırlar. Paneller, fonksiyonel ve modüler özellikli olduklarından zengin bir tasarım özgürlüğü sunmaktadır. Kullanıldıkları alana estetik ve dekoratif bir görüntü sağlamaktadır. Işık yansımasını önlemektedir.

Panel Tipi 0.5 ~ 0.7 mm alüminyum veya galvaniz çelik
Ebat 300 mm x 300 mm 600 mm x 600 mm 600 mm x 1200 mm
Taşıyıcı Sistem T15/24 görünür taşıyıcılı
Perforasyon Full perfore, 5 cm - 10 cm bordürlü, perforasyonsuz Ø0.7 mm. / Ø1.5 mm. / Ø1.8 mm. / Ø2.5 mm.
Akustik Performans Yerli, Soundtex, Royalin, Lantor ithal akustik kumaş seçenekleri
Yangın Dayanımı Yerli, Soundtex, Royalin, Lantor ithal yanmaz kumaş seçenekleri

Uygulama Alanları

Alternate Text

01

Restaurant

Alternate Text

02

Ofis

Alternate Text

03

Banka

Alternate Text

04

Hastane

Alternate Text

05

Metro İstasyonu

Alternate Text

06

Otel

Referanslar

Sizi arayalım

Sertifikalarımız

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı
Marka tescil belgesi
ISO 14001 Çevre Sertifikası